cart9 0 Cart
3 Account
Contact us
4 Info
Wariometr paralotniowy - niezbędne narzędzie każdego paralotniarza
Posted by   |  09/14/2023 14:16:59   |   0 Comments
Wariometr paralotniowy - niezbędne narzędzie każdego paralotniarza

Czym jest wariometr paralotniowy?

Wariometr to urządzenie, którego potrzebuje każdy paralotniarz do latania swobodnego. Poprzez przekazywane dźwięki lub wyświetlane informacje przekazuje prędkość wznoszenia lub opadania. Pomaga to w efektywnym centrowaniu kominów, przez co możesz dłużej cieszyć się lotem i pokonywać więcej kilometrów.

Kategorie wariometrów

W ofercie naszego sklepu mamy kilka typów variometrów. Podstawowe wariometry wyposażone są w barometr, który mierzy zmiany ciśnienia. Elektronika w nim zawarta oblicza prędkość pionową. Nieco bardziej zaawansowane mogą zawierać akcelerometr, który zwiększa czułość urządzenia. W droższych modelach pojawia się Bluetooth umożliwiający sparowanie z telefonem. Dzięki temu przekażesz dokładne dane do swojej aplikacji paralotniowej. Największe i najbardziej zaawansowane mają formę dużego tabletu z ekranem dotykowym. Wyświetlane na nich dane są w pełni konfigurowalne. Możesz załadować na nie mapy, wgrać trasę przelotu, strefy powietrzne lub korzystać z asystenta kominów. 

Podstawowe

Te wariometry są wyposażone w podstawowe funkcje. Nie wymagają długich ustawień. Będą przyjazne początkującym pilotom, po prostu włącz i leć. Są małe i ultralekkie - wielkość pudełka zapałek i waga około 20 gramów. Mogą służyć jako kompan wędrówek pieszych lub jako vario awaryjne. Stodeus Minibip to proste urządzenie z wbudowaną baterią ładowaną przez micro USB. Syride Sys'one v3 zasilany jest baterią CR2450. W zestawie zawiera rzep do przyklejenia na kasku lub opaskę do przypięcia na nadgarstku. Oba modele kosztują około 300 zł. Nieco bardziej zaawansowany Stodeus BipBip Pro v2 pozwoli na podstawowe konfiguracje czułości noszenia, reaktywności itp. 

Średniozaawansowane z GPS

W tych urządzeniach pojawiają się akcelerometry zwiększające czułość i szybkość wykrywania noszenia. Docenisz to, latając w słabych kominach. Możliwości konfiguracji tonu i szybkości dźwięku, czułości wznoszenia, automatycznego wykrywania startów zadowolą bardziej zaawansowanych pilotów. Pojawia się tu również możliwość zapisu trasy przelotu, przez wbudowany GPS.  Ślady przelotu na strony internetowe służące jako książki lotów.

Możesz wybrać m.in.:

Zaawansowane

Systemy FLARM i FANET ostrzegające o innych statkach powietrznych lub przeszkodach terenowych (np. liny kolejek lub linie energetyczne) stają się w tej klasie już normą. Duże wyświetlacze umożliwiają wyświetlanie wielu potrzebnych informacji. W czasie lotu możesz mieć przed oczami mapy drogowe, sprawdzić strefy powietrzne, trasę zadania lub wspomagać się asystentem kominów. Wariometry z tej kategorii zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników i są ogromną pomocą w lotach XC.

Poczytaj o:

Nadal masz wątpliwości i nie wiesz, co wybrać? Mamy wiele dostępnych od ręki modeli o różnych parametrach. Szybko pomożemy Ci w wybraniu konkretnej opcji, która w odpowiedniej kwocie spełni Twoje potrzeby. Skontaktuj się z nami telefonicznie: 510 521 005 lub mailowo: info@gringofly.com

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with http://)
* Comment:
Type Code

Shopping Cart

Cart is empty

Search

You can try some popular tags here:
Account

Skontaktuj się z nami


GringoFly
ul. Jana Styki 15
31-303 Kraków
Polska

+48 510 521 005

info@gringofly.com

Account

No account?
Create one here