cart9 0 Cart
3 Account
Contact us
4 Info
Ile kosztuje paralotnia
Posted by   |  09/14/2023 14:18:02   |   0 Comments
Ile kosztuje paralotnia

Dystrybuujemy paralotnie od najlepszych marek na świecie. Należą do nich Dudek Paragliders, Swing oraz UP Paragliders. Znajdziecie u nas skrzydła w przedziale cenowej od 11 000 do 23 100 zł, w tym między innymi paralotnie treningowe/zabawowe, skrzydła przeznaczone do jazdy na nartach, snowboardzie czy wymagające paralotnie slalomowe dla wyczynowców lub skrzydła przeznaczone do zlatywania. Zdecydowana większość z nich posiada odpowiednie certyfikaty, czyli EN/LTF, których parametry stanowią przedział klasy od A do D. Omówimy je w dalszej części artykułu, a w tym miejscu warto zaznaczyć, że informują one o właściwościach lotnych skrzydła oraz wymaganych umiejętnościach pilota. Skrzydła przeznaczone do treningu, ewentualnie zabawy nie posiadają certyfikatu, ponieważ służą do nauki stawiania paralotni. Pozostałe posiadają testy wytrzymałości.

Przejrzyj naszą ofertę i wybierz odpowiednią paralotnię

GringoFly stawia na najlepsze marki w świecie paralotni. Dzięki temu oferujemy naszym Klientom profesjonalny sprzęt, doceniany przez początkowych, jak i doświadczonych paralotniarzy. Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami drogą telefoniczną – 510 521 005 lub mailową – info@gringolfy.com. Odpowiemy na wszystkie pytania, chętnie doradzimy, wskażemy najlepsze rozwiązania.

Paralotnie Dudek Paragliders

Największa oferta dotyczy paralotni polskiej firmy Dudek Paraglieders. Wśród nich wspomniane wcześniej skrzydła przeznaczone do treningu/zabawy. Sprawdzają się na etapie wczesnej nauki, szczególnie wtedy, kiedy uczestniczymy w kursie, warunki pogodowe nie zawsze są sprzyjające, a instruktor ze względu na nas, jak i samą paralotnię przekłada zajęcia. Możemy więc sami, w wolnym czasie, uczyć się podnoszenia skrzydeł i właściwego trzymania ich nad sobą nawet przy silniejszym wietrze. W tej klasie proponujemy Marlin Mono w cenie 4 540 zł i Marlin 2 w cenie 5 870 zł.

Skrzydła przeznaczone dla początkujących pilotów, posiadają certyfikat EN/LTF w klasie A lub B. Przy czym klasę A należy rozmieć w ten sposób, że mamy do czynienia z paralotnią o maksymalnym poziomie bezpieczeństwa, wiele błędów pilota nie będzie miało wpływu na jej lot. Warto dodać, że z powodzeniem korzystają z nich również piloci z doświadczeniem latania co najmniej 30 godzin rocznie. Do tej grupy skrzydeł należy na przykład paralotnia Nemo 5 w cenie 11 656 zł

W klasie B wybór skrzydeł jest nieco większy. Warto mieć świadomość, że korzystają z nich piloci o różnym poziomie umiejętności, niemniej zalecane jest, by na swoim koncie mieli oni co najmniej 30 godzin lotów w rozmaitych warunkach. Należą do nich a naszej ofercie między innymi Optic 2 – trzy rzędowe skrzydło przelotowo rekreacyjne w cenie 14 280 zł lub Universal 1.1 w sam raz dla początkujących pilotów, wykorzystywane do swobodnego latania rekreacyjnego w cenie 15 280 zł.

Z kolei klasa C w przypadku paralotni wymaga od pilota dużo większych umiejętności. Przede wszystkim zaleca się, by osoba, która decyduje się na tego rodzaju skrzydła latała co najmniej 10 godzin miesięcznie, mając za sobą naprawdę sporo wylatanych godzin. Istotna jest tutaj umiejętność wyprowadzania skrzydła z tzw. kłopotów. W tej klasie proponujemy między innymi paralotnie Colt 2 w cenie 16 600 zł. Świetnie sprawdzi się nie tylko w przelotach, ale również podczas zawodów.

Paralotnie firmy Swing

Wymieniliśmy wyżej skrzydła w klasach A, B i C. W naszej ofercie proponujemy jeszcze bardziej zaawansowaną klasę, czyli D. Można śmiało powiedzieć, że korzystanie z tego typu paralotni wymaga mistrzowskich umiejętności i niewątpliwie przeznaczona jest dla pilotów z ogromnym doświadczeniem. Uważa się, że minimalny nalot miesięczny dla osób, które chcą przejść na klasę D, to kilkanaście godzin miesięcznie. Proponujemy tutaj paralotnię SPHERA RS, przeznaczoną do lotów wyczynowych z zabezpieczeniem RAST w cenie 19 900 zł. Oczywiście znajdziecie u nas skrzydła firmy Swing również dla osób początkujących w klasie A i B. Będą to na przykład Swing Mito w cenie 11 870 zł (klasa A) lub Swing – Twins RS2 – Tandem w cenie 17 430 zł (klasa B). Z kolei paralotnia LIBRA RS (klasa C) w cenie 19 900 zł jest łatwiejsza w pilotowaniu niż wspomniana wcześniej zaawansowana SPHERA RS. Dzięki niej można bez problemu startować i lądować w trudnym terenie i nie tylko przy optymalnych warunkach pogodowych.

Paralotnie firmy UP Paragliders

Wśród skrzydeł firmy UP Paragliders znajdziemy cały wachlarz paralotni przeznaczonych dla osób początkujących oraz korzystających już z powodzeniem ze skrzydeł klasy C, jak i D. Tutaj zwrócilibyśmy uwagę na dwie propozycje: UP MERU i GURU. Pierwsza z nich, UP MERU w cenie 22 900 zł, przeznaczona jest dla profesjonalistów (klasa D). Cechują ją lekkie, ale wytrzymałe materiały, z jakich jest zrobiona. Zdaniem producenta, to najbardziej wyrafinowana paralotnia. Z kolegi GURU (klasa CCC) – 23 100 zł – należy do wyczynowych skrzydeł. Są starszym bratem UP MERU. Mamy tutaj do czynienia przede wszystkim z wysokiej jakości materiałami i doskonałymi ulepszeniami technologicznymi. To wszystko sprawia, że decydując się na paralotnię GURU zyskujesz niezwykłą jakość.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with http://)
* Comment:
Type Code

Shopping Cart

Cart is empty

Search

You can try some popular tags here:
Account

Skontaktuj się z nami


GringoFly
ul. Jana Styki 15
31-303 Kraków
Polska

+48 510 521 005

info@gringofly.com

Account

No account?
Create one here