cart9 0 Cart
3 Account
Contact us
4 Info
Jak pakować skrzydło paralotniowe?
Posted by   |  11/06/2023 00:00:00   |   0 Comments
Jak pakować skrzydło paralotniowe?

Prosty worek na paralotnię

Prosta torba to najbardziej podstawowa metoda pakowania skrzydła paralotniowego. Skrzydło jest składane i umieszczane wewnątrz torby, a następnie torba jest zamykana za pomocą sznurka. Ta metoda jest prosta i łatwa, ale może skutkować wyginaniem usztywnień paralotni, splątanymi linami i mniej zwartym opakowaniem. Worek dostaniesz zwykle przy zakupie paralotni ;).

Worek typu concertina - tzw. kiszka paralotniowa

Worek typu concertina to bardziej zaawansowana metoda pakowania skrzydła paralotniowego. Używają jej niemalże wszyscy paralotniarze. Jest to długi, wąski worek zaprojektowany do kompresji skrzydła. Skrzydło jest składane w harmonijkę. Ta metoda prowadzi do bardziej zwartego pakowania i zmniejsza splątania lin. Składanie glajta tą metodą jest szybsze i łatwiejsze, niż do zwykłego worka.

Zapoznaj się z kiszką UP PARASLEEVE 2 oraz Swing Protection Bag II.

Torby do szybkiego pakowania - szybkopak paralotniowy

Torby do szybkiego pakowania to kolejna opcja pakowania skrzydła paralotniowego. Torby te są zaprojektowane tak, aby proces pakowania był szybszy i bardziej wydajny. Zazwyczaj posiadają tylko jedną główną komorę. Możesz wrzucić do niej paralotnię luzem i upchnąć ją kolanem. Na koniec dorzucasz uprząż i patrzysz na kolegów męczących się ze składaniem swoich skrzydeł. Minusem tego rozwiązania jest to, że sprzęt zajmuje więcej miejsca. W naszej ofercie mamy szybkopak UP Stuffsack² oraz Swing.

Wskazówki dotyczące pakowania skrzydła paralotniowego

Podczas pakowania skrzydła paralotniowego ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, aby chronić tkaninę i przedłużyć żywotność skrzydła. Pakuj skrzydło luźno. Unikaj przeciągania go po ziemi oraz wypychania powietrza ze skrzydła w kierunku przedniej krawędzi zamiast go w dół. Ponadto ważne jest zróżnicowanie techniki pakowania, aby uniknąć obciążania tych samych miejsc na skrzydle. Do paralotni z długimi usztywnieniami (zwykle klasy EN-C lub EN-D) warto użyć poduszek, które powiększają promień zagięcia usztywnień.

Podsumowanie

Podsumowując, istnieje kilka metod pakowania skrzydła paralotniowego. W tym proste torby, worki typu concertina i szybkopaki. Każda metoda ma swoje zalety i wady, a piloci powinni wybrać metodę, która dla nich najlepiej się sprawdzi. Bez względu na wybraną metodę ważne jest przestrzeganie podstawowych wytycznych, aby chronić tkaninę i przedłużyć żywotność skrzydła. 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with http://)
* Comment:
Type Code

Shopping Cart

Cart is empty

Search

You can try some popular tags here:
Account

Skontaktuj się z nami


GringoFly
ul. Jana Styki 15
31-303 Kraków
Polska

+48 510 521 005

info@gringofly.com

Account

No account?
Create one here